Vedenie nášho klubu s radosťou oznamuje, že došlo k spečateniu ďalšej vzájomnej spolupráce s obrancom Patrikom Bačikom. Ten prišiel do tímu počas uplynulej sezóny a prakticky ihneď sa stal dôležitou súčasťou zadných radov.

Vo veku 27 rokov ponúka Patrik Bačik obrovské hokejové skúsenosti, ktoré preukazoval aj počas vlaňajšej sezóny, a to takmer ihneď po príchode do nášho tímu. Postupom času si získaval dôveru realizačného tímu, aj priaznivcov a v závere základnej časti dostával poriadnu porciu času na ľade. Patrik Bačik je prototypom obrancu, ktorý je platný na oboch koncoch klziska a aj keď dominuje najmä v defenzívnej činnosti, neraz výdatne podporoval aj ofenzívu. V 27 vystúpeniach základnej časti získal do kanadského bodovania 7 bodov (1+6), k čomu pridal aj tri asistencie počas vyraďovacích bojov.

V prvom rade som Bystrici veľmi vďačný za to, že ma po takom zranení prijali a dali mi priestor, ktorý som potreboval, aby som sa znovu mohol dostať do formy. V klube som našiel perfektný kolektív, skvelých fanúšikov, pekné mesto a bodku za tým dal podpis trénera, ktorý sa mne osobne ako ľudsky, tak aj trénersky veľmi pozdával,“ pochvaľoval si po podpise novej zmluvy Patrik Bačik.

Podobne ako väčšina doteraz predstavených hráčov, aj Patrik očakáva v novej sezóne útok na najvyššie priečky. „Verím, že sa dobre a poctivo pripravíme a že sa nám budú vyhýbať zranenia a budeme sa pohybovať niekde v hornej časti tabuľky. Teším sa hlavne na kolektív, boli sme naozaj veľmi dobra partia a verím, že budúcu sezónu to bude podobne,“ dodal s úsmevom obranca, ktorý v minulosti pôsobil najmä v bratislavskom Slovane, v drese ktorého absolvoval množstvo náročných duelov v KHL. Okrem toho však krátko pôsobil aj v Nitre, Martine a Trenčíne.