Ďalším dôkazom spätosti hráčskej kabíny z uplynulej sezóny je zotrvanie dvojice hráčov, ktorými sú Dávid Šoltés a Matej Bača. Obaja sa rozhodli pre pokračovanie v našom mužstve a spolu s podpisom nových zmlúv zároveň avizujú, že by radi posunuli klub na vyššie priečky.

Zotrvanie Dávida Šoltésa bude kľúčovým prvkom z hľadiska ofenzívneho potenciálu tímu pod vedením Anttiho Karhulu. V sezóne 2021/2022 zažil rodák z Košíc po individuálnej stránke svoj najlepší ročník v rámci seniorskej kariéry, keď dokázal vyprodukovať 15 gólov, z toho 14 v základnej časti. K 15 presným zásahom pridal aj 21 asistencií a celkovo mal tak na konte 36 bodov. Nebyť drobných zranení alebo administratívnych dôvodov, ktoré znemožnili Dávidovi nastúpiť do niekoľkých duelov, mohlo byť presných zásahov pokojne aj viac.

Skutočnou lahôdkou bol jeho gól zo 17. kola, ktorý sa mu podarilo vsietiť na ľade Zvolena. Tzv. „coast to coast“ gól, teda gól po prejdení prakticky celého klziska, bol napokon ocenený ako najkrajší gól mesiaca november. V decembri sa mu dostalo pocty v podobe Krištáľového puku.

Definitívne sa obe strany dohodli na spečatení novej zmluvy počas stredy 4. mája. Aj Dávid Šoltés, podobne ako všetci hráči pred ním, vyjadril túžbu znovu siahnuť s Banskou Bystricou na najvyššie priečky. „Som v Bystrici už dlhšie a som tam veľmi spokojný, páči sa mi tam. Nová sezóna sa bude niesť v znamení storočnice hokeja v Banskej Bystrici, takže sa skladá dobrý tím. Sme tam dobrá partia, ostáva veľa chalanov z minulej sezóny, takže vyzerá to zatiaľ super. Od sezóny očakávam, že budeme počas základnej časti v tabuľke na vyšších miestach a že v play-off pôjdeme ďalej,“ povedal odhodlane Dávid Šoltés, ktorý zažil majstrovské oslavy pri zisku tretieho titulu Banskej Bystrice v sezóne 2018/2019.

V mužstve pokračuje aj Matej Bača, ktorý prišiel do tímu počas uplynulej sezóny. Svojou schopnosťou vypomôcť tímu v defenzívne aj v ofenzívne zaujal realizačný tím a napokon sa dohodol s vedením klubu na predĺžení spolupráce. „Mojou najväčšou motiváciou podpísať zmluvu na ďalšiu sezónu bolo to, že mám stále pocit, že sme minulú sezónu nedokončili našu misiu, ktorú sme mali a preto by som sa chcel svojou prácou zapríčiniť o to, aby sme spoločne vrátili Banskú Bystricu tam kde patrí, a to je na horné poschodia tabuľky,“ povedal univerzál Matej Bača.

Dvadsaťšesťročný hráč prežil turbulentný ročník, ktorý odštartoval v drese Prešova, odkiaľ zamieril do Michaloviec. Odtiaľ putoval v rámci výmeny za Mateja Galbavého k nám. Počas nasledujúcej sezóny by mal dosiahnuť na métu 200 štartov v najvyššej slovenskej súťaži.