Po predčasnom konci fínskeho lodivoda Karhulu prišla pre jeho asistenta Rudolfa Jendeka príležitosť prevziať tím. Svojej šance sa chopil a počas stredy prvýkrát viedol tréning z pozície hlavného trénera.

Päťdesiatročný kormidelník prišiel pod Urpín počas leta a pôvodne mal doplniť realizačný tím tvorený Karhulom a Tomášom Surovým. Dlhé roky pôsobil ako asistent trénera v bratislavskom Slovane a ešte počas pôsobenia „belasých“ v KHL asistoval na lavičke Milošovi Říhovi, Vladimírovi Országhovi a neskôr, po návrate Slovana do extraligových vôd aj Romanovi Stantienovi. Za svoje pôsobenie na lavičke tímu z hlavného mesta Slovenska získal bohaté skúsenosti.

„Pre mňa je to veľká výzva, rád som to prijal. Určite mám predstavu o zmenách, ktoré by som chcel do hry vniesť. Chýbala mi agresivita, ktorá tu vždy bola. Budem tlačiť na to, aby sa to vrátilo do nášho prejavu. Mám pre hráčov pripravené aj motivačné videá z minulých rokov, kedy tá Bystrica v tomto vzbudzovala rešpekt. Kedysi sem súperi chodili so strachom a teraz boli prekvapení, že to nebolo také agresívne. Budem na to tlačiť, máme dosť hráčov, ktorí to môžu plniť,“ prezradil niečo o plánovaných zmenách v našom hernom prejave nový tréner.

Už prvé tréningové jednotky naznačovali isté zmeny, ktoré boli vidieť aj voľným okom. Rudolf Jendek sa nebál priamo počas nácviku jednotlivých herných situácií zasiahnuť do procesu a usmerniť hráčov. „Je dobré, keď si hráči uvedomia chybu a kde by bolo ich postavenie ďaleko lepšie. Vedenie som požiadal, aby boli trpezliví a dali tým chlapcom šancu. Tréning sa trochu zmení a verím, že títo hráči majú na to, aby naplnili svoj potenciál.“

Jendeka čaká pomerne ostrá premiéra v novej funkcii. Počas piatich dní odohráme až tri stretnutia, keď najprv zavítame v piatok do Nových Zámkov a v nedeľu, respektíve v utorok privítame pod Urpínom Poprad a v predohrávke 11. kola aj Košice. Času na realizovanie veľkých zmien nie je veľa, no napriek tomu má Rudolf Jendek určitú víziu. „Budem očakávať jednoduchosť, agresivitu a hlavne viac sa tlačiť do brány. Dávame málo gólov, snažíme sa zlepšiť aj presilovú hru, pretože to nás úplne tlačí a sme na tom veľmi zle. Bez gólov nám potom chýba zisk toho momentu, toho zápasu…“