Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica sa budú minimálne do konca budúceho týždňa pripravovať aj v rámci tréningov na zvolenskom zimnom štadióne.

Dôvodom sú práce v B-hale v Banskej Bystrici. Zároveň je uzavreté a momentálne rozkopané parkovisko za štadiónom, na ktorom sa pracuje. Pre náš tím ide o zhoršené podmienky, nakoľko aj keď nám Zvolen vyšiel v ústrety a poskytol šatňu na ich štadióne, tak nám stále chýba zázemie, ktoré máme k dispozícii na našom zimáku ako napríklad rozcvičovňa či posilňovňa. Aj preto sme sa v posledných týždňoch rozhodli chodiť na tréningy do Zvolena len v predzápasový deň a inak sa zverenci trénera Norberta Javorčíka pripravovali v banskobystrickej B-hale.

V rámci tohto obdobia „Barani“ nebudú mať tréningovú jednotku na ľade v Banskej Bystrici do 4. decembra s tým, že od pondelka 7.12.2020 by sa mali vrátiť do tréningov na B-halu pod Urpínom: „Vo Zvolene máme dobré podmienky, čo sa týka ľadu, ale naše zázemie z Banskej Bystrice sa tam nedá nahradiť a chýba nám. Organizačná časť je preto o dosť náročnejšia. Na neustále prispôsobovanie sme si už zvykli, ale takáto záležitosť nevplýva pozitívne na mužstvo. Budeme sa s tým však pasovať ako sa dá, no nie sú to veci, ktoré by prispievali k pohode,“ povedal hlavný tréner Norbert Javorčík.