Vedenie nášho klubu s radosťou oznamuje, že sme sa dohodli na ďalšej spolupráci s Jacobom Cardwellom. Skúsený obranca by tak mal aj v novom ročníku patriť medzi lídrov defenzívy.

Tridsaťročný rodák z Kanady má za sebou vydarenú sezónu, počas ktorej prekonal svoj bodový zápis zo sezóny 2016/2017. V tom čase pôsobil Jake v tíme Nových Zámkov a v 51 dueloch základnej a vyraďovacej časti nazbieral 26 bodov (8+18). V uplynulej sezóne získal v 50 dueloch 27 bodov (6+21), čím sa zaradil medzi opory zadných radov. Okrem tohto individuálneho úspechu sa mu podarilo 21. februára nastúpiť na 100. zápas za Banskú Bystricu a počas sezóny mu dres zdobilo „áčko“, čo len potvrdzuje, že Jake je líder nie len na ľade, ale aj mimo neho. Spoločne s jeho manželkou privítali do rodiny prírastok v podobe narodenia syna a v Banskej Bystrici tak našli skvelé zázemie, čo je taktiež jeden z dôvodov, pre ktoré Jake plánuje pokračovať v našom tíme.

„Spoločne s manželkou Hanou sme si Banskú Bystricu zamilovali, narodil sa tu náš syn. Mesto je skvelé, rovnako tak fanúšikovia, spoluhráči a ľudia okolo tímu. Nemám absolútne nič, na čo by som sa sťažoval a som vďačný, že budem môcť pokračovať v tíme baranov aj v nasledujúcej sezóne,“ uviedol na margo zotrvania v Banskej Bystrici rodák z kanadského Ontaria.

Prvýkrát sa v našom drese objavil počas sezóny 2019/2020, následne zamieril pod Zobor, odkiaľ sa však počas sezóny vrátil a od toho momentu spája svoju kariéru s naším klubom. Pre Jacoba tak pôjde už o siedmu sezónu na starom kontinente, okrem spomínanej Nitry a Nových Zámkov obliekal aj dres českých Pardubíc. Jake mal doposiaľ smolu v tom, že nemal možnosť dvihnúť nad hlavu majstrovskú trofej, čo by určite rád napravil v novej sezóne. Podobne ako jeho spoluhráči, aj Jake hovorí o vysokých ambíciách.

„Od blížiacej sa sezóny očakávam pomerne veľa. Máme totiž za sebou dve sezóny, v ktorých sme mali pomalší rozbeh. Preto je čas, aby sme sa od úvodu sezóny pohybovali v horných poschodiach tabuľky, a to vďaka štýlu hry, ktorý patrí k Banskej Bystrici. Verím tomu, že máme všetky predpoklady na to, aby sme zabojovali o titul,“ povedal odhodlane čerstvý tridsiatnik, ktorý práve dnes, v deň zverejnenia predĺženia zmluvy, oslavuje okrúhle narodeniny.

Jacobovi aj touto cestou prajeme všetko najlepšie k jeho jubileu a spoločne sa tešíme na ďalšiu sezónu, ktorú odohrá v banskobystrickom drese!