Nedávno sme vám prostredníctvom klubového Instagramu dali možnosť opýtať sa nás na čokoľvek, čo vás v súčasných dňoch zaujíma. Dnes si zodpovieme niekoľko najčastejšie opakujúcich sa otázok. Väčšina sa pri tom týkala rekonštrukcie zimného štadióna.

– Bude už na štadióne multimediálna kocka?

– Multimediálna kocka túto sezónu na štadióne ešte nebude. Celá vnútorná infraštruktúra vrátane LED kocky, nového osvetlenia a ozvučenia by sa mala inštalovať až po ukončení aktuálnej sezóny.

– V akom štádiu je aktuálne rekonštrukcia a čo všetko ostáva dokončiť?

– Rekonštrukcia zimného štadióna sa dostáva do záverečnej fázy. Tento týždeň prebieha kolaudačný proces novej B tribúny. Vzhľadom na začatie mrazenia a tvorby ľadovej plochy sa musela odložiť inštalácia vnútornej infraštruktúry až na obdobie po sezóne. V tomto období by mali prebiehať aj dokončovacie práce na exteriéri haly.

– Stihne sa všetko dokončiť pred 5.12.2021, kedy je na programe domáce stretnutie?

– Náš klub v spolupráci s mestom aktuálne pracujú na tom, aby sa stihli pripraviť všetky nevyhnutné náležitosti, ktoré sú potrebné na odohratie súťažného zápasu Tipos extraligy. Okrem toho, aby sme štadión opäť pripravili do kondície extraligových zápasov, sme museli zabezpečiť sfunkčnenie bufetov, prípravu fanshopu, oživenie osvetlenia, ozvučenia, zabezpečenia časomiery a dočasnej LED obrazovky. Do 5.12. budú k dispozícii pre fanúšikov tribúny A a C, VIP priestory a SKYBOXY. Tribúna B bude pre fanúšikov sprístupnená až po úspešnej kolaudácii.

– Koľko stojí prosím prenájom ľadu a kedy bude verejné korčuľovanie?

– Prenájom ľadovej plochy a verejné korčuľovanie nezastrešuje náš klub, ale mesto a spoločnosť MBB. Preto odporúčame obrátiť sa s odpoveďami priamo na nich, pripájame aj odkaz na ich webové sídlo.

– Zvýši sa aj kapacita štadióna? Ak áno, o koľko miest?

– Kapacita štadióna sa s najväčšou pravdepodobnosťou mierne navýši, no vzhľadom na to, že sektor pre náš fanklub je bez sedadiel, ťažko v tejto chvíli určiť konkrétne číslo. Predpoklad je, že to bude približne 2950 miest.

– Kde budú ZŤP miesta?

– Vyhradené miesta pre ZŤP sú nezmenené a zatiaľ budú tam, kde pominulé sezóny.

– Kedy sa odohrá prvý domáci zápas a kedy bude zimný štadión v prevádzke?

– Od začiatku sezóny je avizovaný ako dátum prvého domáceho stretnutia 5.12.2021. Stretnutie odohráme proti tímu HC Grotto Prešov.

– Ako to bude s permanentkami nakoľko je obmedzený počet divákov a máme to predplatené?

– V prvom rade ďakujeme všetkým permanentkárom za prejavenú dôveru a podporu. Momentálne je však situácia veľmi neistá a sami nevieme ako dlho budú trvať súčasné obmedzenia. Veríme, že nie dlho a diváci sa nám na tribúny vrátia. Budeme určite informovať všetkých permanentkárov.

– Kedy budú vo fanshope doskladnené mikiny?

– Mikiny sú doskladnené, pri niektorých starších modeloch je už len dopredaj posledných veľkostí. Odporúčame sledovať náš e-shop na adrese www.fanshophc05.sk.

– Je v hre príchod nejakej posily?

– Momentálna situácia na hráčskom trhu nie je práve najpriaznivejšia. S kvalitnými slovenskými hokejistami je dlhodobejší problém, limit pre zahraničných hráčov máme momentálne naplnený, a preto v týchto dňoch nie je na ceste žiadna prípadná posila. Samozrejme, situácia sa môže kedykoľvek zmeniť, o všetkom vás budeme včas informovať.