V utorok (14.9.) o 17:30 odohrá HC ´05 Banská Bystrica prípravný zápas proti vicemajstrovi z vlaňajšej sezóny, HK Poprad,  na zimnom štadióne vo Zvolene.

Do predaja ide 500 lístkov, ktoré si môžete zakúpiť cez Ticketlive na priloženom linku TU.  Lístky si môžete zakúpiť aj na mieste v deň zápasu od 16:30. 

Čaká nás posledný domáci prípravný zápas pred štartom novej sezóny a  dlhšou sériou zápasov, ktoré odohráme na ľade súperov. Príďte nás podporiť na tribúny a užime si spoločne dobrú hokejovú atmosféru ako sme pod Urpínom zvyknutí.

Organizátor zápasu HC’05 BB a.s. sa rozhodol organizovať zápas v režime OTP, a to podľa platnej vyhlášky č.241 vydanej ÚVZSR. Režim OTP oprávňuje vstup na športové podujatie pre osoby, ktoré spĺňajú aspoň jednu z týchto podmienok:

  • osoba je plne očkovaná alebo
  • osoba je otestovaná, pričom sa môže preukázať antigénovým testom nie starším ako 48 hod od odberu alebo PCR/LAMP testom nie starším ako 72 hodín od odberu alebo osoba, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180-dňami alebo
  • osoba do 12 rokov, ktorá je podľa vyhlášky braná ako zaočkovaná osoba a preukazuje sa iba dokladom, ktorý vie určiť vek osoby (kartička poistenca)

Za plne očkovanú osobu sa na účely tejto vyhlášky považuje:

  • osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
  • osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou,
  • osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID19, alebo
  • osoba do 12 rokov veku.

V prípade, že bezpečnostná služba /usporiadateľská služba na štadióne neumožní osobe vstup na štadión z dôvodu, že osoba sa nebude vedieť preukázať minimálne jednou z vyššie uvedených podmienok režimu OTP, organizátor nie je povinný vrátiť osobe finančné prostriedky za zakúpenú vstupenku.

Preto prosíme našich fanúšikov, aby rešpektovali podmienky a nezabudli si potvrdenie o očkovaní alebo teste.

Opatrenia na štadióne: – Prekryté horné dýchacie cesty rúškom alebo respirátorom FFP2

Aj z tohto zápasu vám prinesieme na našom Facebooku livestream.

Vieme, že táto neľahká situácia neumožňuje niektorým našim fanúšikom vycestovať a podporiť nás priamo na zápase, a preto sme sa rozhodli priniesť vám hokejovú atmosféru cez obrazovky priamo k vám domov. Teší nás táto možnosť o to viac, že stream bude vysielaný na našej Facebook stránke HC ’05 Banská Bystrica pre všetkých fanúšikov zadarmo, a to hlavne vďaka Europa SC. Priamy prenos bude vyrábaný na 5 kamier s grafikou, časomierou a množstvom opakovaných záberov. Pred zápasom, v prestávkach a po skončení zápasu nebudú chýbať rozhovory s našimi hráčmi a trénermi.

Ďakujeme za podporu a sledujte náš Facebook v utorok od 17:20.