S potešením oznamujeme, že po podpise zmluvy s Andreasom Štrauchom posilní náš tím aj nádejný útočník Matej Macek, ktorý bol jednou z ústredných postáv žilinských “vlkov”.

Pod Urpín prichádza hráč, ktorý v posledných 4 sezónach pôsobil v Žiline. V drese s vlkom na hrudi predvádzal výkony, ktorými zaujal a vypýtal si zmluvu s naším klubom.

Žilinský rodák pôvodne už vo veku 16 rokoch zamieril na sever Európy, kde pôsobil v nórskej organizácii Manglerud. V rámci nej začínal v kategórii U18, kde patril k najproduktívnejším hráčom. Od sezóny 2016/17 už pôsobil v tamjošej juniorke a zaznamenal aj svoje prvé ostré štarty v najvyššej nórskej súťaži. V nasledujúcom ročníku odohral už 12 súťažných duelov v hlavnom tíme, počas ktorých sa však bodovo nepresadil.

Z Nórska putoval Macek na rodné Slovensko, kde počas jednej sezóny obliekal dres Dubnice, odkiaľ následne zamieril do spomínanej Žiliny.

Tam sa už v prvej sezóne zaradil medzi lídrov, čo potvrdil najmä v uplynulej sezóne, kedy patril k najnebezpečnejším zakončovateľom. V minulom ročníku zaznamenal Matej Macek 35 bodov (21+14) v 44 zápasoch základnej časti, ku ktorým pridal aj 18 bodov (12+6) v neúspešnej vyraďovacej časti. Niet tak divu, že svojimi výkonmi pútal pozornosť extraligových klubov.

„Matej k nám prichádza z top prvoligového tímu Žilina, kde bol lídrom mužstva. Mal veľmi dobrú sezónu, ukazoval pravidelne, že má výnimočné hokejové schopnosti na to, aby hral v Extralige. Po pár sezónach v 1.lige, je to pre neho šanca a príležitosť presadiť sa na najvyššej úrovni a dokázať, že na to má. Ja v. neho verím a som presvedčený, že nášmu tímu odplatí dôveru svojimi výkonmi a bude pre nás platným hráčom.“ vyjadril sa na margo novej posily generálny manažér pre športovú činnosť Ľuboš Pisár.

K samotnému podpisu zmluvy s Banskou Bystricou prišlo podľa slov Mateja Maceka nasledovne: „Pán Pisár ma oslovil s tým, či by som mal záujem v ďalšej sezóne hrať za Bystricu a veľmi ma potešilo, že bol o mňa záujem práve v tomto klube. Následne sa môj agent spojil s pánom Pisárom a dohodlo sa to celkom rýchlo, za čo som veľmi rád. Teším sa na novú výzvu,” prezradil dvadsaťštyriročný krídelník a dodal: „Bude to moja prvá sezóna v extralige, čiže niečo nové pre mňa, ale určite vydám zo seba maximum a budem sa chcieť zlepšovať každým jedným tréningom a zápasom, aby som bol prínosom pre tím.”

Matej, vitaj v Banskej Bystrici!