Základná časť hokejovej sezóny 2022/2023 je na svojom absolútnom vrchole. Aj naďalej sme svedkami neuveriteľne strhujúceho záveru, v ktorom si však naši hokejisti zaistili celkové 4. miesto. Nič na tom nezmení ani posledné kolo, v ktorom privítame na domácom ľade jedného z ašpirantov na titul, tím HC Košice. Tento megašláger je však skvelou príležitosťou na to, aby sme spoločne vypredali Tipsport Arénu a vytvorili našim hráčom nezabudnuteľnú kulisu.

V boji o 4. miesto nám paradoxne čiastočne dopomohli práve Košičania, ktorí v piatkovom kole zdolali v Steel Aréne nášho konkurenta, Spišskú Novú Ves, 3:0. Najväčšiu zásluhu na našom umiestnení majú ale všetci hráči s baranom na hrudi, nakoľko sme dokázali zvíťaziť na horúcom popradskom ľade výsledkom 4:2. Do streleckej listiny sa zapísali Kontos, Bíreš, Troock a Bačik. Filip Belányi zastavil 31 z 33 striel a pripísal si tak 93,94% úspešnosť zákrokov.

Košice so snahou o prvenstvo

Sedem výhier v rade a vskutku pôsobivá forma zverencov trénera Cemana zaistila, že „oceliari“ majú v poslednom kole šancu predrať sa na prvé miesto tabuľky. V aktuálnom súčte majú totiž 93 bodov, čo je rovnako ako aktuálne vedúci Slovan Bratislava.

Košičania tak rozhodne budú chcieť zabodovať naplno, no my im rozhodne nič neuľahčíme, pretože naším cieľom bude potešiť fanúšikov a víťazne sa naladiť na play-off.

Súboj dvoch tímov s najlepšou formou

Čo viac si vlastne želať ako duel dvoch celkov, ktoré v tabuľke formy okupujú prvé dve miesta? Bez ohľadu na to, či sa pozrieme na posledných päť, desať, dvadsať alebo dokonca tridsať zápasov, na prvých dvoch miestach uvidíte Banskú Bystricu a Košice.

Vzájomné zápasy

Podarí sa nám v nedeľnom zápase vyrovnať bilanciu vzájomných zápasov? V prebiehajúcom ročníku sme sa proti Košičanom stretli zatiaľ trikrát, z toho dvakrát sme ťahali za kratší koniec. V poslednom meraní síl proti „oceliarom“ sme však dokázali ukoristiť dôležité dva body, stalo sa tak koncom januára pri výhre 2:1 po predĺžení.

27.01.2023 HC Košice – HC ’05 Banská Bystrica 1:2 pp
02.12.2022 HC Košice – HC ’05 Banská Bystrica 6:1
18.10.2022 HC ’05 Banská Bystrica – HC Košice 5:6

Oceňovanie osobností

Aj pred štartom nedeľného vystúpenia bude ocenených niekoľko ďalších osobností banskobystrického hokeja, ktoré sa podieľali na rozvoji tohto športu v meste pod Urpínom. Pocty sa tak dočkajú Daniel Vražda (In memoriam), Ivan Frühwald (In memoriam), Branislav Šajban, Ondrej Výboh, Stanislav Kútik a Iva Hanousková.

Informácie pre fanúšikov

Vzhľadom na to, že posledné dve kolá začínajú na všetkých štadiónoch v rovnakom čase, dávame do pozornosti, že začiatok nedeľného zápasu je posunutý na 17.00 h. Vstupenky sú aj naďalej dostupné v online predpredaji v sieti Ticketportal a samozrejmosťou bude aj fyzický predaj lístkov v pokladni Tipsport Arény, ktorý bude umožnený dve hodiny pred úvodným buly.

Ako už býva dobrým zvykom, v bufetoch budú pre súťažechtivých fanúšikov pripravené tombolové lístky. Počas prvej prestávky prebehne Möbelix kvíz od rovnomennej nábytkárskej spoločnosti, v ktorej sa zameriavajú na predaj moderného nábytku, trendových bytových doplnkov a originálnych dekorácií. Ponuku ich produktov a služieb si viete pozrieť na ich moebelix.sk. Nájdete tam aj blog s rôznymi inšpiráciami, trendami a tipmi zo sveta bývania a ďalšie super akcie. Taktiež sa môžete tešiť na streľbu na bránu s názvom TRAF A LEŤ, kde sa bojuje o 500-eurový poukaz na dovolenku od spoločnosti BB TRAVEL.

Do pozornosti dávame, že v čase 16.30-17.00 h a počas prvej prestávky bude opäť možné zakúpiť si puk s motívom storočnice hokeja v Banskej Bystrici. Ide o limitovanú sadu farebných pukov a budete si ich môcť dať podpísať hráčmi, ktorí nezasiahnu do zápasu. Udeje sa tak na chodbe „B“ tribúny a puky bude možné získať za dobrovoľný príspevok v minimálnej výške 5 eur.