Popri radostných správach týkajúcich sa zlepšených výsledkov nášho tímu, či zotrvania nášho odchovanca Andreja Bíreša, musíme pristúpiť aj k nepopulárnym krokom, ktoré však majú na chod klubu zásadný vplyv. Neľahká ekonomická situácia si vyžiadala svoju daň, a tak dochádza k úprave výšky vstupného na domáce zápasy.

Kritická ekonomická situácia, ktorá zasiahla samosprávy a mestá, napokon vyústila až ku škrtom v plánovanom rozpočte mesta Banská Bystrica na kalendárny rok 2023. Napriek podpore hokeja zo strany vedenia mesta nebude možné v plnej miere financovať prevádzku Tipsport areny, s čím priamo súvisela už pred časom avizovaná informácia o čiastočnom dofinancovaní potrebných nákladov zo strany  nášho klubu. Dohoda s predstaviteľmi mesta sa týka sumy 150 000 eur, čo je však pre potreby hokejového klubu na Slovensku dosť zásadná čiastka.

Spoločne so snahou zachovať najvyššie športové ambície sme nútení upraviť vstupné na domáce stretnutia nášho klubu, ktoré sa od zápasu proti Prešovu (17.2.2023) zdvihne o dve eurá. Stretnutia proti súperom z najnižšej skupiny sa navyšujú zo sumy 8 eur na rovných 10 eur. Obrovskou snahou vedenia nášho klubu bolo, aby sa táto neľahká situácia nedotkla našich fanúšikov vo výraznej miere, a tak dôjde k navýšeniu cien o dve eurá.

Náš hokejový klub si je v plnom rozsahu vedomý, že bez podpory fanúšikov nebude možné túto situáciu zvládnuť. Zároveň veríme, že táto kritická situácia ešte viac spojí našich priaznivcov a že nám aj naďalej zachovajú svoju priazeň a podporia nás v čo najväčšom počte na tribúnach. Vstupné zo zápasov a zaplnený štadión fanúšikov je určitým zdrojom príjmu, ktorý nám pomôže v tejto situácii. Iba spoločnými silami môžeme pomýšľať na vopred vytýčené ciele a k ich naplneniu výraznou mierou dopomáhajú aj fanúšikovia takouto podporou.  Zmena sa však týka iba tých, ktorí si kupujú vstupenky na jednotlivé zápasy. Pre držiteľov permanentiek, ktorí nás podporili na začiatku sezóny kúpou permanentky sa situácia nemení. 

Naďalej platia aj zľavnené vstupenky, ktoré si držitelia zľavnených preukazov môžu uplatniť v pokladni v deň zápasu v pokladni.

Zľavy z cien vstupeniek: 

Deti do 6 rokov bez nároku na miesto – zadarmo

Študent/držiteľ ISIC karty a dôchodcovia nad 70 r.: zľava 2€

ŤZP: zľava 50%

Deti od 6 do 15 rokov: zľava 4€

Predpredaj lístkov na domáce zápasy bude aj naďalej prebiehať v sieti Ticketportal, a do predaja boli spustené vstupenky a domáci zápas proti tímu HC MV TRANSPORT Prešov, ktorý sa odohrá 17.2.2023 o 17:30. Online vstupenky zakúpite na tomto odkaze.

Zároveň však prichádzame aj s niekoľkými dobrými správami pre fanúšikov. Od najbližšieho domáceho zápasu sa môžete tešiť na nový zvuk sirény, nový dizajn pohárov v bufetoch s motívom 100 rokov hokeja, vynovený dizajn multimediálnej kocky a na domáci zápas vykorčuľujeme prvýkrát v aktuálnom ročníku v červenej sade dresov. Aj tento zápas oceníme osobnosti banskobystrického hokeja, ktoré sa zaslúžili o rozvoj hokeja v našom meste.