Vedenie klubu sa dohodlo na ukončení spolupráce s dvojicou trénerov Rudolfom Jendekom a Tomášom Surovým, ktorí doteraz viedli náš tím. „Bolo to extrémne ťažké rozhodnutie, obidvoch trénerov a ich prácu si vážim, čím sa im chcem aj touto cestou poďakovať. Vo vedení klubu však veríme, že zmeny boli potrebné.“ uviedol generálny manažér športovej časti Ľuboš Pisár.

Na ukončení spolupráce sa po reprezentačnej prestávke dohodlo vedenie aj s doterajším trénerom brankárov Robinom Danielssonom, ktorý opúšťa Banskú Bystricu.

Rudolfovi, Tomášovi a Robinovi, ktorí dali klubu svoje maximum, ďakujeme za ich odvedené služby v našom klube a prajeme im v ďalšej kariére i osobnom živote veľa úspechov.

Pozíciu hlavného trénera klubu bude zastávať Doug Shedden s bohatými skúsenosťami z európskych a zámorských líg. 61-ročný rodák z Kanady naposledy viedol ERC Ingolstadt, ktorý je účastníkom najvyššej nemeckej súťaže, a v ktorom strávil posledných 5 sezón. Dlhodobo pôsobil aj v najvyššej švajčiarskej národnej lige, a vo fínskom tíme Jokerit. Taktiež viedol reprezentáciu Kanady, s ktorou zvíťazil na Spenglerovom pohári.

Celý realizačný tím, teda aj nových asistentov trénera, predstaví klub v najbližších dňoch. Nový hlavný tréner povedie prvý tréning nášho mužstva vo štvrtok, 24.11.2022. Do jeho príchodu povedie tréningový proces súčasný generálny manažér športovej časti Ľuboš Pisár.